granitdobrzany.pl

Ile kosztuje prowadzenie gospodarstwa

Ile kosztuje prowadzenie gospodarstwa

Mój przyjaciel, który już wspomniałem wcześniej w poście Webstore Chronicles, zapytał, czy powinien on stanowić Corporation jego działalności. I dość szybko powiedział mu nie, że nie trzeba uwzględniać. Jednak powodem tej odpowiedzi może nie być tak oczywiste dla niektórych. Stąd ten post …

Proszę pamiętać, że jest to mój osobisty komentarz na temat tego, czy nie tworzą korporację. Jeśli otrzymujesz poważnie o swojej firmie, polecam przeczytać kilka książek na ten temat, a nawet rozmawiać z adwokatem. (Prawie każdy „Podręcznik do rozpoczynania działalności gospodarczej” będzie mieć przekrój objaśnieniem poszczególnych struktur biznesowych).

Zanim przejdziemy dalej, niech przeglądu różnych struktur biznesowych:

1. Company

W zasadzie każdy, kto wykonuje usługi jest automatycznie uznawane jednoosobową chyba że specjalnie skonfigurować inną strukturę gospodarczą. Generalnie jednoosobową składa się z jednej osoby lub kilku pracowników. Jednakże, nie ma absolutnie żadnych ograniczeń co do wielkości swojej jednoosobowej. Technicznie rzecz biorąc, nawet firma wielkość Wal-Mart może być jednoosobową, ale zwykle ma sens dla większych przedsiębiorstw, aby użyć innej struktury przedsiębiorstw.

2. Partnerstwo

Kiedy dwoje ludzi rozpocząć działalność na zysk, jest uważany za partnerstwo. Jest tam zwykle * i należy * pisemne porozumienie obejmujące dystrybucję dochodów, jak również to, co się stanie, jeśli jeden lub oba z partnerów zdecydował się opuścić firmę. W większości stanów, spory są przetwarzane zgodnie z ustawą o Uniform Partnerstwa (UPA). Partnerstwo jest w zasadzie jednoosobowej, ale z 2 osób. Jeśli pójdziesz do biznesu z partnerem, bez względu na sposób utopijny początkowy układ jest, upewnij się, napisać szczegółową umowę partnerską. Będziesz go docenić, jeśli coś kiedykolwiek skwaśnieć.

Artykuł dzięki: